POWERTECH UPS On Line PT-2000OL, 2000VA/1600W
Προστατεύστε τον υπολογιστή και τις εργασίες σας.
Διαθέτει έξοδο καθαρού ημιτόνου (είναι συμβατό και με γεννήτριες).
Τεχνικά Χαρακτηριστικά:
Capacity: 2000VA/1600W
Voltage range:
Low line transfer: 85VAC/75VAC/65VAC/55VAC ±5% or 160VAC/140VAC/120VAC/110VAC ±5%
Low line Comeback: 95VAC/85VAC/75VAC/65VAC or 175VAC/155VAC/135VAC/135VAC/125VAC ±5%
High line transfer: 145VAC ±5% or 300VAC ±5%
High line Comeback: 140VAC ±5% or 290VAC ±5%
Frequency range: 40Hz~70Hz
Phase: Single phase with ground
Power factor: >=0.99 @ nominal voltage
Output voltage: 100/110/115/120/127VAC or 200/208/220/230/240VAC
Frequency range: 47~53Hz or 57~63Hz
Frequency range (Batt. mode): 50Hz ± 0.25 or 60Hz ± 0.3
Current crest ratio: 3:1
Efficiency AC Mode: 89%
Efficiency Battery Mode: 87%
Battery type: 4x 12V/9Ah
Charging current: 1.0A (max)
Charging voltage: 54.7VDC±1%